Učenici

Učenici Gimnazije Bjelovar u Barceloni

Bjelovarski gimnazijalci, učenici 3.a razreda sudjelovali su na Europskom festivalu mladih u Barceloni od 6.-8. studenog 2019. Učenici/ce su napravili audiovizualni produkt na temu prevencija rodno-uvjetovanog nasilja, pod mentorstvom profesorica Vesne Krgović i Željke Holjević.
Na festivalu su prezentirani radovi šest Europskih zemalja. Projekt se provodio dvije godine u partnerstvu organizacija iz sljedećih europskih zemalja: Fundació Surt (Katalonija, Španjolska), KMOP (Grčka), The Peace Institute (Slovenija), CESI (Hrvatska), Mediterranean Institute of Gender Studies (Cipar) i
Feminoteka (Poljska). Nositeljica projekta je Fundació Surt (Katalonija, Španjolska).
Četiri učenika/ce 3.a razreda Ema Skroban, Tea Čale, Magdalena Tominac i Marko Dončević, pod vodstvom profesorica Željke Holjević i Spomenke Vujčić, aktivno su sudjelovali u radu festivala na teme: kako glazba utječe na razvoj adolescenata, kako se kroz glazbu promovira rodna ravnopravnost/ neravnopravnost, te kakvo iskustvo imaju u provođenju ovog dvogodišnjeg projekta…
Osim navedenog, učenici/ce su sudjelovali u snimanju spota od strane španjolske organizacije Fundació Surt, gdje su ponovo osvijetlili obraz Gimnazije Bjelovar.
Učenicima/ama je ovo hvalevrijedno iskustvo, gdje su osobno podijelili svoja viđenja sa svojim vršnjacima iz ostalih zemalja, te sklopili nova poznanstva.
Učenici/ce su po prvi puta posjetili Barcelonu i upoznali se s njezinom bogatom arhitekturom, kulturom, gastronomijom i vrlo uljudnim stanovnicima.
Ovakva vrsta angažmana za profesore i učenike zahtjevala je pregršt uloženog slobodnog vremena, iskustva i znanja, ali kada se uvidi koliko su učenici/ce oduševljeni i s koliko entuzijazma, ozbiljnosti i odgovornosti pristupaju radu, onda  ovakvi rezultati govore sami za sebe.

Podjela maturalnih svjedodzbi

Podjela maturalnoh svjedodzbi bit ce 19. rujna od 13 sati u Tajnistvu.

Udžbenici za njemački jezik

Udžbenici za njemački jezik za prvi razred jezične gimnazije mogu se kupiti po dobivenom popisu udžbenika u školi.

Kupuje  se udžbenik za početni ili nastavljački (napredni) njemački jezik ovisno o tome za koji se odlučilo na upisu.

Državna matura - zaprimanje prigovora

Poštovani učenici,

zaprimanje prigovora na ispite državne mature u šk. god. 2018./2019. bit će 11. i 12. srpnja od10 do 12h u tajništvu škole.

Maškare ča mogu maškare

Maškare  ča  mogu maškare……..
Pod tim sloganom u našoj Gimnaziji 4. ožujka 2019. godine održan je maskenbal.

Po prvi puta u našoj školi povijesna skupina pod vodstvom profesorice Terezije Grgičin organizirala je maskenbal na kojem se jedanaest skupina za vrlo atraktivne nagrade.
Svi maskirani bili su vrlo duhoviti, atraktivni i
originalni.
Prvo mjesto osvojio je 4.A razred na temu Lenta vremena. Drugo mjesto osvojio je 3.B s Eurosongom, a treće mjesto 4.C s Pričom o Crvenkapici.

Priliku za maskiranje nisu propustili ni profesori, no Iako vrlo originalni nastupili su izvan konkurencije.
Čestitamo svima i doviđenja do iduće godine !

Ažurirano: Utorak, 26 Ožujak 2019 21:40