Natječaj ,,Oboji svijet''

„Oboji svijet”

Učenici/ce Gimnazije Bjelovar, ove godine su sudjelovali u projektu „Oboji svijet”. Natječaj za projekt je raspisao Forum za slobodu odgoja. Organizator natječaja je bila Gimnazija Bjelovar u suradnji s Forumom za slobodu odgoja.

Natječaj su u školi organizirale Biljana Barišić Mudri, prof. i Željka Holjević, prof. u svrhu prihvaćanja, poštivanja i razumijevanja različitosti, promoviranja nenasilja, mirnog rješavanja sukoba, izgradnje mira, odgoja za mir i interkulturalizam, poštivanje ljudskih prava te poticanje kritičkog, kreativnog i inovativnog promišljanja učenika i učenica o navedenim temama.

Radovi zainteresiranih učenika/ca mogli su biti u kategorijama: fotografije, stripa, plakata, priče, pjesme, video uratka, te ostali načini kreativnog izražavanja.

Komisija u sastavu tri profesora/ca, predstavnika/ca roditelja, te predstavnika/ce učenika od pristiglih radova odabrali su tri rada (Iva Galić 2.e., forma: crtež „Selfi”; Marko Balaško 2.a, forma: priča „Ljubav donosi sreću, te audiovizualni materijal učenika/ca 3.a, forma: film ,,Choose”) te ih poslali Forumu za slobodu odgoja.

Forum za slobodu odgoja odabrao je uradak, tj. priču pod nazivom „Ljubav donosi sreću” Marka Balaška, učenika 2.a razreda kao najbolji rad naše škole u kategoriji Oboji svijet riječju.

Sve pristigle radove učenika/ca možete vidjeti izložene u prizemlju škole.

Izvijestila: Željka Holjević, prof.

IMG-20191204-WA0001

IMG-20191204-WA0003

Ažurirano: Ponedjeljak, 09 Prosinac 2019 14:40

Tulum s(l)ova 2019./2020.

ts

Prijaviti se možete kod školske knjižničarke.

ČITATELJSKI MARATON

Dragi učenici,

u srijedu, 23. listopada, održat će se Čitateljski maraton - čitanje naglas. Ovo čitateljsko druženje namijenjeno je svim učenicima i profesorima koji bi htjeli predstaviti i preporučiti drugima svoju naj, naj knjigu. Druženje je zamišljeno tako da se čita ulomak ili po jedna stranica odabrane knjige po vašem izboru. Dođite čitati ili podržati profesore i vaše razredne kolege/ice čitatelje. Ukoliko želite sudjelovati kao čitatelj, prijavite se kod školske knjižničarke do utorka (22.10.). Čitateljski maraton će se održati u kupoli naše škole s početkom u 13.10h.

Do čitanja!

ČITATELJSKI MARATON

Ažurirano: Petak, 18 Listopad 2019 09:27

Mjesec hrvatske knjige 2019.

U RITMU ČITANJA

MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2

Čitanjem do zvijezda 2019./2020.

Dragi učenici/ce,

obavještavam vas da kreće prijava za novu sezonu projekta ,,Čitanjem do zvijezda'' - kviz za poticanje čitanja i kreativnosti.

Projekt se sastoji od dva dijela: kviza znanja i izrade multimedijskog uratka na temelju pročitanih knjiga.

Ovogodišnja tema projekta jest SF literatura za mlade, a plakat s detaljnijim opisom projekta nalazi se ispred knjižnice.

Ukoliko se želite uključiti u projekt ili se dodatno informirati o projektu, javite se školskoj knjižničarki.

fvvo

Ažurirano: Petak, 18 Listopad 2019 09:19